fbpx

İş Güç Zaman Saati ÜRÜNLERİ

İŞ GÜÇ ZAMAN SAATİ NEDİR?

İş güç zaman saati; elektrik enerjisi ile çalışan sistemlerde kullanılır. Sistemin belirlenen bir zaman aralığındaki toplam çalışma süresini sayar. Kullanım amacıyla benzer şekilde, yapısı ve çalışma prensibi de oldukça basittir.

Cihaz çalışma süresi ölçülmek istenen yüke bağlanır. Sisteme enerji girişi başladığında, enerji iş güç zaman saati üzerinden geçer ve sayım başlar. Enerji kesildiği anda saymayı bırakır ve yeniden enerji girişi olduğunda kaldığı yerden çalışma süresini saymaya devam eder.

İş güç zaman saati seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yukarda bahsettiğimiz gibi bu cihazların basit görevleri ve basit yapıları vardır. Ölçtükleri tek bir değer olduğundan karşılaştırmanız gereken çok fazla değer bulunmuyor. Dikkat etmeniz gereken teknik değerler; besleme gerilimi, ölçtüğü maksimum zaman ve hassasiyet (ölçebildiği minimum zaman). Ve tabi kullanım kolaylığı için; montaj tipi, gösterge türü ve ayar tuşlarına kolay ulaşım gibi konular.

Satın alacağınız iş güç zaman saatini kolayca seçebilmeniz için teknik değerlerini ürün sayfalarımızda listeledik. Böylelikle, sizin için uygun değer ve kriterleri belirledikten sonra en sağlıklı seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca ürün sayfalarında bağlantısı bulunan kullanım kılavuzlarına göz atmanız da faydalı olacaktır.