Frekansmetre ÜRÜNLERİ

FREKANSMETRE NEDİR?

Frekansmetre alternatif akım devrelerine bağlanan, bu devreden geçen elektriğin frekansını ölçen cihazdır. Ölçüm yapılacak devreye paralel bağlanır. Giren akımın frekans değerlerini takip ederek cihazların uygun frekans aralıklarında çalışmasının kontrolünü kolaylaştırarak sistemleri korumaya yardımcı olur.

Frekans en basit tanımıyla saniyedeki devir sayısıdır. Teknik terimlerle anlatırsak; bir saniyedeki periyot sayısıdır. Ölçümü kısaca “Hz” olarak gösterilen Hertz biriminde yapılır. Alternatif akımda frekans alternatörde yer alan iletkenin devir sayısıdır. Şehir şebekelerinde kullanılan alternatif akımın frekansı 50Hz’dir.

Bu cihazların üç çeşidi bulunur; dilli, analog ve dijital frekansmetreler.

DİJİTAL FREKANSMETRE NEDİR?

Dijital frekansmetreler, frekansı dijital olarak ölçen ve ölçtüğü değeri dijital bir ekran vasıtasıyla gösteren modellerdir. Analog modellere göre daha hassas ölçüm yaparlar fakat en önemli fark yaptığı ölçümü çok daha net değerde göstermesidir.

Analog frekansmetrelere göre daha pahalı olsalar da kullanım kolaylığı ve dayanıklılıkları tercih edilirliklerini artırır.

Ürün Kodu Ölçüm Aralığı
DJ-F96 1Hz – 400Hz
DJ-F72 1Hz – 400Hz
DJ-F48 1Hz – 400Hz
DJ-F36 1Hz – 400Hz
DF-DIN 1Hz – 400Hz

Ürünlerimizin kurulum ve kullanımı ile ilgili sorularınız için teknik destek hattımıza 0850 202 20 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.