fbpx

Endüktif Yük Sürücüler (TCR) ÜRÜNLERİ

ENDÜKTİF YÜK SÜRÜCÜ NEDİR?

Endüktif yük sürücü cihazları sistemde oluşan kapasitif gücü dengelemek için kullanılır. Anlık değişimler, faz dengesizlikleri, mevcut ünitelerin yetmediği değerler gibi durumlara çözüm sağlar.

Bu cihazlar ölçüm fonksiyonlarıyla sisteme giren gücü analiz ederek kapasitif yük miktarını takip eder. Edindiği verilere göre hareket ederek yükleri dengeler. Bunun için gerektiği kadar şönt reaktörü devreye alır ve endüktif yükle dengeler.

Endüktif nedir?

İndüktörün, yani bobinin, çalışırken oluşturduğu manyetik alanda depolayabildiği enerji kapasitesidir. Bobin barındıran devreler endüktif karakterli olarak anılır. Devreye alternatif akım verildiğinde, gerilim akımdan öndeyse endüktif davranışın varlığından bahsedebiliriz.

Endüktif Yük nedir?

Endüktif karaktere sahip devrelerin çalışması sırasında, bu karaktere bağlı olarak oluşan elektriksel yüke verilen isimdir. Endüktif yükteki artış faz kaymasına neden olup şebekeden yüksek seviyede endüktif güç çekilmesine yol açabilir. Bu durum da sizi endüktif ceza ile karşı karşıya bırakabilir.

Tense Endüktif Yük Sürücüleri Seçim Tablosu

Tense endüktif yük sürücüler faz başına 1 adet olmak üzere toplam 3 monofaze şönt reaktör sürebilecek tasarıma sahiptir. Her bir reaktör farklı bir faza bağlı olduğundan her fazın ihtiyacı kadar tetikleme ile tam kontrol sağlanabilir. Isınma ve gürültü sorunu yaşamadan kullanılabilir.

Ürün KoduGüçFaz Başına GüçFanHer Şönt Reaktör için Ayrı Termik GirişiTest Butonu ile Sistemi Deneme İmkanıGecikmesiz MüdahaleThermal ve Durum Bildirim Ledleri
SRL-5T5 kVAr1,66kVAr
SRL-10T10 kVAr3,33kVAr
SRL-20T20 kVAr6,66kVAr
SRL-30T30 kVAr10kVAr