fbpx

Enerji Analizörü ÜRÜNLERİ

ÜRÜN TİPİ

 • Klasik
 • Haberleşmeli
 • ÜRÜN MODELİ

 • DIN
 • Tüm Ürünler

  ENERJİ ANALİZÖRÜ NEDİR?

  Enerji analizörü isminden de anlaşılacağı gibi sisteme giren elektrik enerjisini analiz etmek için kullanılır. Özellikle üretim tesislerinde elektrik çok büyük bir maliyet kalemidir. Enerji analizörleri sayesinde kullandığınız elektrik seviyesini takip ve analiz ederek verimlilik sağlayabilir, enerji maliyetlerinizi aşağı çekebilirsiniz. Kalitesini yüksek tuttuğunuz enerji ile sistemlerinizin ömrünü de uzatırsınız.

  Güç analizörü ve şebeke analizörü olarak da bilinen bu cihazlar elektriksel değerleri ölçer, takip eder ve kaydeder. Yaptıkları başlıca ölçümler; yüklere ait gerilim, akım, frekans, aktif & reaktif güç, indüktif & kapasitif güç, görünür güç, faz açıları, demantlar ve enerjilerdir. Haberleşme özellikli olanları sayesinde de ölçümlere uzaktan erişilebilmesini sağlar.

  Şebeke Analizörü Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

  Şebeke analizörü seçerken ilk bakmanız gereken özellik hangi ölçümleri yaptığıdır. Ardından ihtiyaç duyduğunuz ölçümleri gerçekleştiren modeller arasında karar vermek için diğer özellikleri karşılaştırmaya başlayabilirsiniz.

  Bu aşamada ilk bakacağınız özellik değer gösterimini ne kadar detaylı sağladığıdır. Üç faz ölçüm alacaksanız her faz için ölçümleri ayrı ayrı gösterip göstermediği de yine önemlidir.

  Ölçüm konusunda ikna olduktan sonra cihazların haberleşme, kayıt tutma, menü kullanım kolaylığı, gösterge tipi, boyut gibi yan özelliklerini de gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

  Tense Güç Analizörleri Karşılaştırma Tablosu

  Yüksek ölçüm hassasiyetine sahip Tense enerji analizörleri (güç analizörleri) düşük hata payı ile ölçüm yapar. Kolay kullanımlı menüye ve göstergelere sahiptir.

  Haberleşmeli ve klasik tip şebeke analizörü modellerimizin tüm teknik detayları için ürün sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Seçiminizi yaparken sağlıklı karşılaştırma yapabilmeniz için tüm teknik detayları da kolayca bulabilirsiniz.

  Ürün KoduTHD-V (%)THD-I (%)2 – 31. Harmonik (V-I)2 – 55. Harmonik (V-I)2 – 63. Harmonik (V-I)Nötr Akımı1x Dijital Giriş1x Röle Çıkışı2x Röle Çıkışı1x Pulse ÇıkışıOlay KaydıHaberleşme
  TPM-01E
  TPM-01ES
  TPM-01ESH
  TPM-02
  TPM-03
  TPM-04
  TPM-04SH
  TPM-05