fbpx

Faz Koruma Röleleri ÜRÜNLERİ

FAZ KORUMA RÖLESİ (FAZ SIRASI RÖLESİ) NEDİR?

Faz koruma rölesi bilinen diğer adıyla faz sırası rölesi ya da faz kontrol rölesi; üç faz motorların şebekeden veya motorun ısınmasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle arızalanmasını engeller. Fonksiyonu nedeniyle motor koruma rölesi olarak da anılır. Hassas çalışma gerilim değerlerine sahip cihazları şebeke geriliminden kaynaklanabilecek hatalardan korumak üzere tasarlanmıştır.

Faz (motor) koruma rölesinin direkt koruma sağlamadığı unutulmamalıdır. Bu cihazlar yalnızca aşırı gerilim, düşük gerilim, ters faz sırası ve faz kaybı gibi olumsuzlukları algılar. Ardından devredeki kesici parçalara sinyal gitmesini sağlar. Böylelikle motorların sağlıklı çalışmasına yardımcı olarak sistemlerin verimini yükseltir. Arızalar nedeniyle süreçlerin aksamasını engeller. Elektrik çarpması ve yangın risklerini düşürür.

Faz koruma rölesi seçiminde dikkat etmeniz gerekenler

Faz koruma rölesi, motorları koruyup arızaları önlediği için seçiminde özenli olunmalı. Malzeme kalitesi ve üretim teknolojisi elbette çok önemli. Fakat bir faz kontrol rölesi alırken öncelikli incelemeniz gereken faktör teknik detaylardır.

Çalışma gerilimi, çalışma frekansı, çalışma aralığı, çalışma gücü, çalışma sıcaklığı, asimetri, hata bekleme süresi, faz sırası kontrolü gibi teknik değerler mutlaka sisteminiz ve bulunduğu ortamla uygun olmalıdır.

Teknik yeterliliği sağlayan modeller arasında tercih içinse kullanım kolaylığı ön plana çıkar. Dijital faz koruma rölelerinde; ayar düğmeleri ve gösterge ekranlarını da incelemenizin iyi olacağını söylemeliyiz

Tense Faz Koruma Rölesi Karşılaştırma Tablosu

Tüm tense ürünleri gibi faz koruma rölesi ürünlerimiz de kaliteli malzemeden ve evrensel standartlara uygun şekilde üretilmiştir. TSE ve CE sertifikalarına sahiptir.

Tüm Tense faz koruma rölesi ve motor koruma rölesi ürünlerinin teknik bilgileri ürün sayfalarında mevcuttur. Lütfen ürün seçimi öncesi belirtilen değerleri ve teknik bilgileri detaylı inceleyin. Yine ürün sayfalarındaki bağlantı ile kullanım kılavuzlarına ulaşıp cihazların çalışma prensibi, kullanım uyarıları ve bakım bilgilerine de detaylı şekilde ulaşabilirsiniz. Böylelikle ihtiyacınıza en uygun modeli seçebilirsiniz.

Ürün KoduAsimetriAsimetri AyarlanabilirFaz Sırası KontrolüNötrsüzHata Bekleme Zamanı AyarlanabilirHatadan Çıkma Zamanı AyarlanabilirPTC’li
FK-0130%
FK-0240%
FK-0430%
FK-055% – 25%
FK-05F5% – 25%
FKM-055% – 25%
FKM-05F5% – 25%
FS-R30%
FKV-0340%
FKV-03N40%
FK-1430%
FK-14P30%
FKV-1130%
FKV-1240%
FKV-1430%
FKV-14P30%
FKV-24F11%
FKD-01F20%
DFK-05F5% – 25%
FKV-03DF15%
FKV-03HF5% – 25%