Kondansatörler ÜRÜNLERİ

TENSE KONDANSATÖRLER

Kondansatör alçak gerilim sistemlerinde kullanılan bir devre elemanıdır. Güç faktörünün düzeltilmesini sağlar. İki iletken plaka ve aralarında yer alan yalıtkan bir malzemeden meydana gelir. Genellikle reaktif güç kontrolü, veri koruma, frekans üretme, AC/DC dönüşümü ve filtreleme amaçlarıyla kullanılır. Doğru akımı iletmez, alternatif akımı iletirler.

Kondansatörlerin çalışma prensibi basittir. Gerilim geldiğinde elektrik yükünü tutar ve depolar. Depolama fonksiyonuyla pillere benzeselerde farkları vardır. En önemli fark elektriği depolama şekilleri ve şarj/deşarj hızlarıdır.  Kondansatörler gerektiği durumlarda elektrik alanı şeklinde depoladıkları enerjinin kullanılmasını sağlar.

Kapasitör olarak da adlandırılan bu elemanın seçiminde dikkat edilecek başlıca faktörler; gücü, kapasitesi, gerilim değerleri, akım değeri ve kullanılan yalıtkanlardır. Bunların yanında Tense’nin çeşitli güç kondansatörü modellerinin güvenlik, soğutma ve yalıtkanlık özelliklerine de dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Ürünlerimizin kurulum ve kullanımı ile ilgili sorularınız için teknik destek hattımıza 0850 202 20 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.