Zaman Röleleri ÜRÜNLERİ

TENSE ZAMAN RÖLELERİ

Zaman röleleri; kullanıldığı alanda belirli periyotlarda otomatik olarak devreye alma ve devreden çıkarma işlemi sağlayan elemanlardır. Bobine enerji verilmesi veya enerjinin kesilmesi sonrası kontak konumlarını değiştirir. Zamana bağlı kontrol gereken yerlerde (sanayi, konut, fabrika v.b.) kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Çalışma prensibi olarak “çekmede gecikmeli zaman röleleri” ve “düşmede gecikmeli zaman röleleri” olarak tipleri bulunur. Pistonla çalışan klasik modelleri ve tamamen elektronik yapıya sahip dijital zaman röleleri vardır.

Zaman rölesi seçiminde besleme gerilimi, kontak adedi, izin verdiği zaman aralıkları ve kullanım kolaylığına öncelikli olarak bakılmalıdır. Gösterge ışık veya ekranlarının kolay görünmesi de oldukça önemlidir. Çalıştırılacağı alanın ısı seviyesi yüksek veya düşükse bu faktör de zaman rölesi seçimi sırasında dikkate alınmalıdır.

Sizin için uygun değer ve kriterleri belirledikten sonra ürün sayfalarımızdaki bilgilerle karşılaştırma yaparak en sağlıklı seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca ürün sayfalarında bağlantısı bulunan kullanım kılavuzlarına da göz atmanız da faydalı olacaktır.